MSRLA165SC7225MTNA01
Mfr.Part #
MSRLA165SC7225MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0306
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Product Type :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
2.2 μF
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
X7S
Voltage - Rated :
4V
RoHS :
Details
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Base Product Number :
MSRLA16
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Lead Spacing :
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Applications :
Bypass, Decoupling
Series :
MSRL
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
TAIYO YUDEN MSRLA165SC7225MTNA01
MSRL 2.2 μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)