MSRLA103SC6225MFNA01
Mfr.Part #
MSRLA103SC6225MFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 4V X6S 0204
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Product Type :
Ceramic Capacitors
Ratings :
Failure Rate :
Lead Spacing :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Base Product Number :
MSRLA10
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Lead Style :
Subcategory :
Capacitors
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Applications :
Bypass, Decoupling
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2.2 μF
Series :
MSRL
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Voltage - Rated :
4V
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Brand :
Temperature Coefficient :
X6S
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
RoHS :
Details
TAIYO YUDEN MSRLA103SC6225MFNA01
MSRL 2.2 μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)