MSRLT219SB5475MTNA01
Mfr.Part #
MSRLT219SB5475MTNA01
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0508
Capacitance :
4.7 µF
Lead Spacing :
Failure Rate :
RoHS :
Details
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Brand :
Subcategory :
Capacitors
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Lead Style :
Voltage - Rated :
25V
Base Product Number :
MSRLT21
Size / Dimension :
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
TAIYO YUDEN MSRLT219SB5475MTNA01
MSRL 4.7 μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)