MSRLT219SB5475KTNA01
Mfr.Part #
MSRLT219SB5475KTNA01
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0508
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
4.7 µF
Temperature Coefficient :
X5R
Base Product Number :
MSRLT21
Active
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Ratings :
TAIYO YUDEN MSRLT219SB5475KTNA01
MSRL 4.7 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)