MSRLL219SB5106MTNA01
Mfr.Part #
MSRLL219SB5106MTNA01
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0508
Size / Dimension :
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Base Product Number :
MSRLL21
Capacitance :
10 µF
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Reverse Geometry Type MLCCs
TAIYO YUDEN MSRLL219SB5106MTNA01
MSRL 10 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)