MSRLL165SB5105MTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSRLL165SB5105MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0306
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
MSRL
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Brand :
Applications :
Bypass, Decoupling
Product Type :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
1 µF
Base Product Number :
MSRLL16
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated :
10V
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Subcategory :
Capacitors
Lead Spacing :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
RoHS :
Details
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
TAIYO YUDEN MSRLL165SB5105MTNA01
MSRL 1 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)