MSRLJ165SB5225MTNA01
Mfr.Part #
MSRLJ165SB5225MTNA01
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0306
Voltage - Rated :
6.3V
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Capacitance :
2.2 μF
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Base Product Number :
MSRLJ16
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
TAIYO YUDEN MSRLJ165SB5225MTNA01
MSRL 2.2 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)