MSRLJ103SC7224MFNA01
Mfr.Part #
MSRLJ103SC7224MFNA01
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Description
CAP MLCC 0.22UF 6.3V X7S 0204
Ceramic Capacitors
Termination :
Standard
Base Product Number :
MSRLJ10
Applications :
Bypass, Decoupling
Length :
1 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Width :
0.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
General Type MLCCs
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
MSRL
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
X7S
Failure Rate :
Height :
0.5 mm
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Voltage - Rated :
6.3V
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Ratings :
Package :
Digi-Reel?
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.22 µF
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Height - Seated (Max) :
TAIYO YUDEN MSRLJ103SC7224MFNA01
MSRL 0.22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)