MSRLJ103SC7104MFNA01
Mfr.Part #
MSRLJ103SC7104MFNA01
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0204
Stock
650
In Stock :
650
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MSRLJ10
Dielectric :
X7S
Termination :
Standard
Series :
MSRL
Packaging :
MouseReel
Height :
0.5 mm
Lead Style :
Width :
0.5 mm
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Package :
Digi-Reel?
Capacitance :
0.1 µF
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product :
General Type MLCCs
Temperature Coefficient :
X7S
Voltage - Rated :
6.3V
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
1 mm
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Ratings :
TAIYO YUDEN MSRLJ103SC7104MFNA01
MSRL 0.1 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)