MSRLJ103SB5474MFNA01
Mfr.Part #
MSRLJ103SB5474MFNA01
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0204
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Width :
0.5 mm
Qualification :
AEC-Q200
Lead Style :
Height :
0.5 mm
Voltage - Rated :
6.3V
Brand :
Temperature Coefficient :
X5R
Base Product Number :
MSRLJ10
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Product :
General Type MLCCs
Tolerance :
±20%
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
MSRL
Packaging :
MouseReel
Lead Spacing :
Capacitance :
0.47 µF
Ceramic Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
1 mm
Termination :
Standard
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Package :
Digi-Reel?
RoHS :
Details
Dielectric :
X5R
TAIYO YUDEN MSRLJ103SB5474MFNA01
MSRL 0.47 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)