MSRLJ103SB5225MFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MSRLJ103SB5225MFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0204
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
0.5 mm
Qualification :
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Failure Rate :
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Product Number :
MSRLJ10
Brand :
RoHS :
Details
Series :
MSRL
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Width :
0.5 mm
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Package :
Digi-Reel?
Termination :
Standard
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Lead Style :
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
6.3V
Dielectric :
X5R
Product Type :
Ceramic Capacitors
Product :
General Type MLCCs
Ratings :
Length :
1 mm
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Spacing :
Capacitance :
2.2 μF
Temperature Coefficient :
X5R
Applications :
Bypass, Decoupling
Subcategory :
Capacitors
TAIYO YUDEN MSRLJ103SB5225MFNA01
MSRL 2.2 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)