MSRLE219SC6475MTNA01
Mfr.Part #
MSRLE219SC6475MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 16V X6S 0508
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
X6S
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Product Type :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
Capacitance :
4.7 µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Brand :
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Bypass, Decoupling
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Base Product Number :
MSRLE21
Series :
MSRL
Lead Style :
Size / Dimension :
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Tolerance :
±20%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Lead Spacing :
TAIYO YUDEN MSRLE219SC6475MTNA01
MSRL 4.7 μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)