MRS25000C9533FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C9533FRP00
Description
RES 953K OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Series :
MRS25
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Reach Compliance Code :
Unknown
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Max Power Dissipation :
600mW
Published :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Packing Method :
TR
Resistance :
953kOhm
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Vishay MRS25000C9533FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 953kOhm, 0.6W, Metal Film,