MRS25000C9530FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C9530FRP00
Description
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tubular
Mount :
Through Hole
FIXED RESISTOR
Published :
Lead Free
Power Rating :
600mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
953Ohm
Power (Watts) :
0.6W
Working Voltage :
350V
Vishay MRS25000C9530FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 953Ohm, 0.6W, Metal Film,