MRS25000C9103FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C9103FCT00
Description
RES 910K OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated AC :
350V
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
MRS25
Factory Lead Time :
14 Weeks
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Lead Length :
26mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Published :
Power Rating :
600mW
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
910kOhm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Packing Method :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
600mW
Voltage - Rated DC :
350V
Vishay MRS25000C9103FCT00
Through Hole FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.6W, Metal Film,