MRS25000C5104FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C5104FRP00
Description
RES 5.1M OHM 0.6W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
600mW
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Resistance :
5.1mOhm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Working Voltage :
350V
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
Power (Watts) :
0.6W
Series :
MRS25
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Vishay MRS25000C5104FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.1MOhm, 0.6W, Metal Film,