MRS25000C4702FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C4702FCT00
Description
RES 47K OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
600mW
Voltage - Rated DC :
350V
Factory Lead Time :
14 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Diameter :
2.5mm
Resistance :
47kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
350V
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Lead Length :
26mm
Surface Mount :
No
Radiation Hardening :
e3
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
Tubular
Power Rating :
600mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Published :
Packing Method :
Bulk
Power (Watts) :
0.6W
Vishay MRS25000C4702FCT00
FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.6W, Metal Film,