MRS25000C4322FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C4322FRP00
Description
RES 43.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Stock
2
In Stock :
Power (Watts) :
0.6W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
43.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Packing Method :
TR
Diameter :
2.5mm
Published :
2017
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
600mW
Vishay MRS25000C4322FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 43.2kOhm, 0.6W, Metal Film,