MRS25000C3921FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C3921FRP00
Description
RES 3.92K OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
600 µm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
600mW
Published :
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.5mm
Max Power Dissipation :
600mW
Working Voltage :
350V
Resistance :
3.92kOhm
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Axial
Radiation Hardening :
No
Vishay MRS25000C3921FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.92kOhm, 0.6W, Metal Film,