MRS25000C3900FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C3900FRP00
Description
RES 390 OHM 0.6W 1% AXIAL
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
No
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
390ohm
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Metal Film
Published :
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
600mW
Max Power Dissipation :
600mW
Series :
MRS25
Voltage - Rated :
350V
Packing Method :
TR
Vishay MRS25000C3900FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 390Ohm, 0.6W, Metal Film,