MRS25000C3749FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C3749FCT00
Description
RES 37.4 OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.6 mm
Resistance :
37.4Ohm
Surface Mount :
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Vishay MRS25000C3749FCT00
FIXED RESISTOR, 37.4Ohm, 0.6W, Metal Film,