MRS25000C3570FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C3570FRP00
Description
RES 357 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Power Rating :
600mW
Max Power Dissipation :
600mW
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.5mm
Contact Plating :
Tin
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Power (Watts) :
0.6W
Working Voltage :
350V
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
357Ohm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Vishay MRS25000C3570FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 357Ohm, 0.6W, Metal Film,