MRS25000C3403FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C3403FCT00
Description
RES 340K OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
600mW
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Resistance :
340kOhm
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated AC :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
600mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Length :
26mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Contact Plating :
Tin
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
REACH SVHC :
Unknown
Vishay MRS25000C3403FCT00
FIXED RESISTOR, 340kOhm, 0.6W, Metal Film,