MRS25000C3309FCT00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MRS25000C3309FCT00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
600mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Resistance :
33Ohm
Power Rating :
600mW
REACH SVHC :
Unknown
Series :
MRS25
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Tubular
Lead Length :
26mm
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated AC :
350V
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
350V
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.6W
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Vishay MRS25000C3309FCT00
FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.6W, Metal Film,