MRS25000C3012FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C3012FCT00
Description
RES 30.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
350V
Max Power Dissipation :
600mW
Power (Watts) :
0.6W
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Length :
26mm
Metal Film
Voltage - Rated AC :
350V
Published :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
600mW
REACH SVHC :
Unknown
Radiation Hardening :
Resistance :
30.1kOhm
Military Standard :
Not
Wire
Surface Mount :
No
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Vishay MRS25000C3012FCT00
FIXED RESISTOR, 30.1kOhm, 0.6W, Metal Film,