MRS25000C2700FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C2700FRP00
Description
RES 270 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
600mW
Composition :
Metal Film
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Resistance :
270Ohm
Working Voltage :
350V
Vishay MRS25000C2700FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 270Ohm, 0.6W, Metal Film,