MRS25000C2404FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C2404FRP00
Description
RES 2.4M OHM 0.6W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.6W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Diameter :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
2.4MOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MRS25000C2404FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.4MOhm, 0.6W, Metal Film,