MRS25000C2402FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C2402FCT00
Description
RES 24K OHM 0.6W 1% AXIAL
Resistance :
24kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Voltage - Rated AC :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.6W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
600mW
Voltage - Rated DC :
350V
Diameter :
2.5mm