MRS25000C2379FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C2379FCT00
Description
RES 23.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Unknown
Length :
6.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
2.5mm
Resistance :
23.7Ohms
Axial
Voltage - Rated :
350V
Number of Terminations :
2
Width :
2.5mm
Max Power Dissipation :
600mW
Series :
MRS25
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated DC :
350V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
Published :
Power Rating :
600mW
Number of Pins :
2
Lead Length :
26mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Vishay MRS25000C2379FCT00
23.7Ohms, 0.6W, Metal Film,