MRS25000C2370FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C2370FRP00
Description
RES 237 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
237Ohm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
600mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C