MRS25000C2328FC100
Mfr.Part #
MRS25000C2328FC100
Description
RES 2.32 OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.32Ohm
Max Power Dissipation :
600mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Mount :
Through Hole
Vishay MRS25000C2328FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.32Ohm, 0.6W, Metal Film,