MRS25000C2323FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C2323FCT00
Description
RES 232K OHM 0.6W 1% AXIAL
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Terminal Shape :
Wire
Power Rating :
600mW
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
350V
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Metal Film
Lead Length :
26mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
REACH SVHC :
Unknown
Resistance :
232kOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±1%
Vishay MRS25000C2323FCT00
FIXED RESISTOR, 232kOhm, 0.6W, Metal Film,