MRS25000C2320FC100
Mfr.Part #
MRS25000C2320FC100
Description
RES 232 OHM 0.6W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
600mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
350V
Resistance :
232Ohm
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.6W
Radiation Hardening :
No
Published :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
ECCN Code :
EAR99
Vishay MRS25000C2320FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 232Ohm, 0.6W, Metal Film,