MRS25000C1871FC100
Mfr.Part #
MRS25000C1871FC100
Description
RES 1.87K OHM 0.6W 1% AXIAL
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Working Voltage :
350V
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
600mW
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Resistance :
1.87kOhm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Power (Watts) :
0.6W
Military Standard :
Not
Diameter :
2.5mm
Vishay MRS25000C1871FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.87kOhm, 0.6W, Metal Film,