MRS25000C1823FC100
Mfr.Part #
MRS25000C1823FC100
Description
RES 182K OHM 0.6W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
Published :
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
600mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
350V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Resistance :
182kOhm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Vishay MRS25000C1823FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 182kOhm, 0.6W, Metal Film,