MRS25000C1782FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1782FCT00
Description
RES 17.8K OHM 0.6W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Military Standard :
Not
Voltage - Rated AC :
350V
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Published :
Lead Length :
26mm
Resistance :
17.8kOhm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
600mW
Tin
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MRS25000C1782FCT00
FIXED RESISTOR, 17.8kOhm, 0.6W, Metal Film,