MRS25000C1622FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C1622FRP00
Description
RES 16.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Diameter :
2.5mm
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Max Power Dissipation :
600mW
2
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W