MRS25000C1588FC100
Mfr.Part #
MRS25000C1588FC100
Description
RES 1.58 OHM 0.6W 1% AXIAL
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
600mW
Packing Method :
Ammo Pack
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
1.58Ohm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Tin
Vishay MRS25000C1588FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.58Ohm, 0.6W, Metal Film,