MRS25000C1548FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1548FCT00
Description
RES 1.54 OHM 0.6W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
600mW
Packing Method :
Ammo Pack
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Power (Watts) :
0.6W
Voltage - Rated DC :
350V
Surface Mount :
Power Rating :
600mW
Tolerance :
±1%
Lead Length :
26mm
Diameter :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.54Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated AC :
350V
REACH SVHC :
Unknown
Vishay MRS25000C1548FCT00
FIXED RESISTOR, 1.54Ohm, 0.6W, Metal Film,