MRS25000C1543FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1543FCT00
Description
RES 154K OHM 0.6W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Resistance :
154kOhm
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Military Standard :
Not
Published :
Lead Length :
26mm
Wire
Power Rating :
600mW
Radiation Hardening :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
Voltage - Rated AC :
350V
2
Vishay MRS25000C1543FCT00
FIXED RESISTOR, 154kOhm, 0.6W, Metal Film,