MRS25000C1470FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1470FCT00
Description
RES 147 OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated AC :
350V
Voltage - Rated DC :
350V
Lead Length :
26mm
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
147Ohm
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
Packing Method :
Ammo Pack
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
600mW
Surface Mount :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
REACH SVHC :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Vishay MRS25000C1470FCT00
FIXED RESISTOR, 147Ohm, 0.6W, Metal Film,