MRS25000C1304FCT00
Mfr.Part #
MRS25000C1304FCT00
Description
RES 1.3M OHM 1% 0.6W AXIAL
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Contact Plating :
Tin
Surface Mount :
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Power Rating :
600mW
Diameter :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Length :
26mm
Military Standard :
Not
No
REACH SVHC :
Unknown
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
1.3MOhm
Vishay MRS25000C1304FCT00
FIXED RESISTOR, 1.3MOhm, 0.6W, Thin Film,