MRS25000C1212FRP00
Mfr.Part #
MRS25000C1212FRP00
Description
RES 12.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 350V
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
12.1kOhm
Diameter :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
600 µm
Power Rating :
600mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.6W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
350V
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
ROHS3 Compliant
Weight :
219.992299mg
Vishay MRS25000C1212FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 12.1kOhm, 0.6W, Metal Film,