MRF8P20140WGHSR3
Mfr.Part #
MRF8P20140WGHSR3
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
NI-780S-4
Description
FET RF 2CH 65V 1.91GHZ NI780S
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity/Channel Type :
N-Channel
Gain :
16dB
Power - Output :
24W
Package / Case :
NI-780S-4
Current - Test :
500mA
FET Technology :
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Base Part Number :
MRF8P20140
Frequency :
1.88GHz~1.91GHz
Transistor Type :
LDMOS (Dual)
HTS Code :
Power Dissipation-Max (Abs) :
140W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Surface Mount :
yes
Voltage - Test :
28V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Published :
Voltage - Rated :
65V