MPLCV0654L220
Mfr.Part #
MPLCV0654L220
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 3A 94 MOHM SMD
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
KEMET
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Material - Core :
Metal Composite
Series :
MPLCV
Factory Lead Time :
29 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
94mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.311Lx0.264W 7.90mmx6.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
4.2A
Inductance :
22μH
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
MPLCV0654L220
KEMET MPLCV0654L220
MPLCV0654L220 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD