MMF-50BRD15K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF-50BRD15K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0309
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/2W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
Working Voltage :
350V
Composition :
Metal Film
Series :
MMF
Resistance :
15kOhm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
MELF, 0309
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
25 Weeks
Packing Method :
TR
Datasheets
MMF-50BRD15K
YAGEO MMF-50BRD15K
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 15kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C