ML100-55/103/115
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ML100-55/103/115
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
RETROREFLECTIVE SEN W/PLR FIL 5M
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Product Category :
Optical Sensors - Reflective - Logic Output
Ratings :
IP67
Sensing Method :
Retroreflective
Sensing Distance :
196.85 (5m)
Sensing Light :
Infrared
Package / Case :
Module
Factory Lead Time :
2 Weeks
Current - Supply :
20mA
Housing Material :
PC
Max Operating Temperature :
60°C
Min Operating Temperature :
-30°C
Published :
2004
Response Time :
500 µs
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Configuration :
PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Supply :
10V~30V
Datasheets
ML100-55/103/115
Pepperl+Fuchs ML100-55/103/115
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    M-12 BLIND PLUG
    CONN T-ADPT 5P-5/5P F-F/M INLINE
    CONN PLUG FMALE 4POS GOLD IDC
    CONN PLUG FMALE 3POS GOLD SCREW
    CONN PLUG FMALE 4POS GOLD IDC
Catalog related products
  • Omron Automation
    SENSOR OPT REFL 1MM-5MM MODULE
  • Omron Automation
    SENSOR OPT REFLECT 5MM PCB MOUNT
    SENSOR OPT REFL 2MM-5MM MODULE