MHP-50PTA52-4K7
Mfr.Part #
MHP-50PTA52-4K7
Description
RES 4.7K OHM 0.02% 1/2W AXIAL
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
4.7kOhms
Size / Dimension :
0.083Diax0.358L 2.10mmx9.10mm
Tolerance :
±0.02%
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
9.0932mm
Datasheets
MHP-50PTA52-4K7
YAGEO MHP-50PTA52-4K7
4.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,