MHP-50PTA52-47K
Mfr.Part #
MHP-50PTA52-47K
Description
RES 47K OHM 0.02% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.083Diax0.358L 2.10mmx9.10mm
Length :
9.0932mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
47kOhms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MHP-50PTA52-47K
YAGEO MHP-50PTA52-47K
47kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,