MHP-50PTA52-1K5
Mfr.Part #
MHP-50PTA52-1K5
Description
RES 1.5K OHM 0.02% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Length :
9.0932mm
Tolerance :
±0.02%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
1.5kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.083Diax0.358L 2.10mmx9.10mm
Datasheets
MHP-50PTA52-1K5
YAGEO MHP-50PTA52-1K5
1.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,